Аналіз дистанційної роботи у 2020-2021 н.р.

У нелегкий для всіх людей час, пов’язаний з пандемією, учні на період карантину продовжували здійснювати навчання за допомогою елементів та засобів дистанційної освіти. У виховній діяльності, крім роботи класних керівників, активною була робота і учнівського самоврядування. Це організація проведення креативних молодіжних акцій, еко-флешмобів, конкурсів-виставок фотографій і малюнків, фотобатлу, соціальних відео – челенджів, індивідуальних та командних завдань органів учнівського самоврядування в онлайн-форматі.
Новий формат вимагав корекції календарно-тематичного планування педагога-організатора, як у навчальний так і в канікулярний період. Через карантинні умови внесені поправки до плану роботи ШПР та шкільних міністерств на 2020-2021 навчальний рік.
У плануванні роботи учнівського самоврядування, особлива увага була спрямована на координацію роботи учнівського самоврядування, на вдосконалення форм та методів дистанційного навчання з учнями в групі Messenger, Instagram, Zoom. Проводилися зібрання у ZOOM. Такі зібрання проводилися щотижня, щоб кожен мав змогу висловити свою ідею та думку. Особливої уваги набувала організація навчання та дозвілля під час карантину: дистанційні он-лайн консультації учням «Профілактика стресів, дитячих страхів під час пандемії», посилання на перегляд в он-лайн для дітей креативних відеороликів «Звуки карантину» від інформаційних компаній, громадських організацій, МОЗ України через поширення коронавірусної інфекції; інструктивні рекомендації для учнів в соцмережі «Карантин – це не канікули. Самоізоляція – найефективніший спосіб уберегтися», «Прості речі рятують життя» тощо.
Щоб дотримуватись санітарно-карантинних норм, уповноважені особи активу ШПР виготовляли інструктивні рекомендації та поради «Як захистити себе від коронавірусу» для дітей та учнівської молоді під час карантину. Учнівські колективи долучалися до проведення акцій «Дня прав людини», «Дня боротьби із пневмонією», «Ми дякуємо лікарям…» Під таким гаслом лідери самоврядування зробили невеликий соціальний відеочелендж у підтримку українських медиків, від яких зараз залежить сьогодні життя кожного громадянина.
З метою поширення власного досвіду щодо організації агітаційної еколого-просвітницької роботи, учні ліцею долучалися до Всеукраїнської акції“ Всесвітній день прибирання” й прибрали берег річки Роськи, а екологічна бригада ліцею «Екологічна варта», активно презентувала свою практичну природоохоронну роботу. Її результативність полягає у розкритті проблеми по темі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (2021року): «Атака вірусів. Врятуй планету». Актуальність та соціальне значення конкурсу полягає у порушенні екологічних проблем та їх соціальне значення для України, свого міста, навчального закладу. За результатами обласного конкурсу, відеоматеріали екологічної бригади відзначено призовим ІІ місцем, грошовою премією та перехідним Кубком району .
Також найактивніші школярі та учнівська молодь ліцею у квітні активно долучилися до відеочеленджу щодо вшанування 35-х роковин Чорнобильської трагедії, до еко-флешмобу «Мій ЕкоВчинок 2120, або що язробив для своєї Землі» в рамках Всеукраїнської природоохоронної акції «День довкілля». У соціальній мережі Facebook учні школи – учасники еко-флешмобу розмістили обраний матеріал про свою екологічну дію (індивідуальну, командну),
Соціальний челенд «Не забирай у себе завтра…», організований органами учнівського самоврядування територіальних громад Киїської обласні, привернув увагу старшокласників органів учнівського самоврядування ліцею. Долучившись до челенджу, учні – лідери самоврядування відзняли відеоролик, в якому привернули увагу громадскості до проблем у підлітковому віці. На відео ліцеїсти говорять про цінність життя і здоров’я, висвітлюють актуальні аспекти проблеми збереження здоров’я і життя.
Творча команда лідерів самоврядування організувала проведення креативної молодіжної акції «Веселка», об’єднавши найактивніших учнів в одязі яскравих кольорів.
Відеопривітання в онлайн до дня Великодня, акції, що проводились до Дня української хустини, до Дня вишиванки2021, спонукали усіх небайдужих педагогів та школярів ліцею до плідної і злагодженої роботи – поділитися фотоматеріалами шанування українських традицій у своїх родинах. Через ЗМІ на офіційній сторінці у INSTAGRAME, активно поширювалась гласність роботи органів учнівського самоврядування на період карантину.

Детальніше із проведеними під час дистанційного навчання ви можете ознайомитися тут:

image