Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України

image

НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ

Що таке національний мультипредметний тест?
Це форма проведення вступного випробування, спрощений аналог ЗНО, покликаний одноразово (у 2022 році) замінити традиційне тестування. Його мають скласти всі, хто хоче вступити на бюджет.
Які предмети входитимуть до мультипредметного тесту?
До нього входитимуть лише три предмети: українська мова, математика та історія України. Одразу пояснимо, чому було обрано саме їх: цi предмети в приблизно однакових умовах вивчають усі школярі.
Як саме оцінюватиметься тест?
Оцінка буде відповідати чинним програмам ЗНО, а результат кожного складника подаватиметься в тестових балах, а також за шкалою 100-200. Тобто лишаються всі критерії, що були закладені у традиційне ЗНО.
Як та де проходитиме тестування?
Тестування проходитиме централізовано онлайн, для цього будуть обрані безпечні місця, неодмінно з укриттями на випадок повітряної тривоги. Абітурієнти складатимуть тест у своєрідних тимчасових екзаменаційнийх центрах, що здебільшого розміщуватимуться в закладах освіти.
Що робити, якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога?
У такому випадку тестування одразу переривається, а його учасників доправляють до безпечного місця. А пiсля відбою тривоги тестування можна продовжити.
Я знаходжуся на тимчасово окупованій території, як мені скласти HMT?
На жаль, на тимчасово окупованих територіях неможливо складати українські іспити, не наражаючи на серйозну небезпеку життя та здоров’я абітурієнтів. Тому складати НМТ можна лише на підконтрольній Україні території. Для того, аби це могли зробити всі охочі, МОН організує основну, додаткову та спеціальну сесії тестування.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів.

Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є у сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряють екзаменатори, чию працю потрібно оплатити. Так, у 2022 році, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.